Përballje

Crystal Palace shkatërron Aston Villa-n, Leicester mposhtet nga Southampton


Foto: AFP

Ndeshjet në Premier League ishin interesante dhe befasuese.

Dueli mes Crystal Palace dhe Aston Villa-s përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat 3:1.

Në minutën e pestë, Aston Villa gjeti epërsinë me anë të Leon Bailey, ndërsa pas vetëm dy minutash, Wilfried Zaha shënoi për të barazuar rezultatin.

Pas 20 minutave, Crystal Palace shënuan për 2:1, por goli u anulua për një pozicion jashtë loje.

Në pjesën e dytë, Zaha nuk shënoi nga penalltia, por i dha epërsinë Crystal Palace-t pasi iu mbrojt goditja nga pika e bardhë.

Në minutën e 71-të, Jean-Philippe Matteta shënoi për të siguruar fitoren për vendasit.

Në anën tjetër, Leicester u mposht nga Southampton në momentet e fundit të ndeshjes.

Leicester gjetën epërsinë të parët në minutën e 54-të, me anë të James Maddison.

Më pas, Southampton barazuan rezultatin pas një autogoli të Justin.

Ndërsa në minutën e 84-të, Che Adams shënoi për t’i dhënë fitoren Southampton-it.

Ndeshjet e tjera në Premier League, përfunduan kështu:

Everton 1:1 Nottingham Forest

Fulham 3:2 Brentford

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore