Film

Chris Hemsworth do të nderohet me një yll në “Hollywood Walk of Fame”


Aktori australian Chris Hemsworth do të nderohet me një yll në “Hollywood Walk of Fame” për kontributin e tij të jashtëzakonshëm në filma.

Hemsworth 40-vjeç do të marrë yllin e 2781-të në shiritin e famshëm që ndodhet në Bulevardin Hollywood, shkruan DailyMail, transmeton AlbanianPost.

Folësit në një ceremoni për të nderuar yllin e filmave janë regjisori i “Mad Max: Furiosa”, George Miller dhe bashkë-ylli i tij në “The Avengers”, Robert Downey Jr.

Hollywood Walk of Fame është një atraksion i njohur ndërkombëtarisht në trotuar në Los Anxhelos dhe përmban yje të ngulitur me emra të famshëm të nderuar për arritjet e tyre në industrinë e argëtimit.

Disa aktorë të tjerë të Australisë dhe Zelandës së Re janë vlerësuar me një yll, duke përfshirë Nicole Kidman, Eric Bana, Russell Crowe, Cate Blanchett dhe Simon Baker.

“Ne jemi krenarë që nderojmë Hemsworth me një yll të merituar. Chris është i njohur për performancat e tij të jashtëzakonshme që kanë mahnitur audiencën në mbarë botën”, thuhet në një deklaratë nga organizata.

“Së bashku me fansat e tij të shumtë, jam i sigurt se shokët e tij australianë do të jenë shumë të lumtur të dinë se ne po shtojmë një tjetër yll të talentuar në ‘Walk of Fame’”, u tha tutje në njoftim.

Kjo vjen pasi Hemsworth zbuloi të shtunën sendin befasues që ai mbajti si suvenir nga produksioni i filmit të tij të ardhshëm “Mad Max: Furiosa”.

Ai pranoi se pas shesh xhirimeve, e ka marrë një motoçikletë me vete, pasi i kishte pëlqyer shumë derisa ishte shfaqur në skenat e filmit me të.

“Nuk e di nëse duhet ta pranoj, nuk e kam vjedhur, por definitivisht kam thënë: ‘Kjo po vjen me mua’”, ka zbuluar aktori.

“Mora motorin që kisha në film. Ai kishte një motor avioni radial si mekanizëm lëvizës”, ka shtuar ai.

Personazhi i keq i Hemsworth shihet duke ngarë biçikletën mahnitëse në pika të ndryshme në filmin më të fundit “Mad Max”, i cili do të shfaqet në kinematë kombëtare më 23 maj.

Ai shtoi se regjisori George Miller kishte krijuar një përrallë të shkëlqyer paralajmëruese e cila shikonte disa çështje të ditëve moderne përmes një lente imagjinare.

“Ajo që është e jashtëzakonshme për atë që ka bërë George është të jetë mjaft i saktë në potencialin e asaj që do të vijë”, përfundoi ai.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore