Shëndet

Chet Hunks shpalos të vërtetat – tregon vështirësitë e të pasurit prindër të famshëm


Chet Hunks - Aktor

Si rrallë herë, aktori i ri amerikan, Chet Hanks ka folur hapur duke reflektuar mbi rritjen si një fëmijë i të dy prindërve të famshëm, siç janë aktori dhe regjisori, Tom Hanks e, Rita Wilson.

Në një video të titulluar “The Truth About Growing Up As A Hanks” (E vërteta rreth rritjes si Hanks), të postuar në kanalin më të ri të Chet në YouTube, ai foli për edukimin e tij i rrethuar nga pasuria dhe fama.

Chet Hanks.

“Përvoja ime ishte edhe më e komplikuar, sepse, përveç që fama tashmë ishte toksike, unë nuk isha as i famshëm”, tha Hanks.

Aktori vuri në dukje se nga bashkëmoshatarët e tij, ai cilësohej si “arrogant, i drejtë dhe i llastuar” dhe “nuk kishte një model të fortë mashkullor”, çka e vështirësoi akoma më shumë rritjen e tij brenda kushteve normale.

Mes tjerash, Chet Hanks, tha se ishte i paragjykuar nga njerëzit.

Tom dhe Chet Hanks e Rita Wilson.

“Ishte jashtëzakonisht e vështirë për të prishur muret e tyre,” tha ai. “Pra, hasa shumë përbuzje, shumë armiqësi dhe negativitet sepse të gjithë ishin të përgatitur të urrenin guximin tim.”

Vitin e kaluar, Hanks kundërshtoi vaksinat dhe maskat, pavarësisht se prindërit e tij ishin ndër të famshmit e parë të profilit të lartë që dolën publikisht me diagnozën e tyre Covid-19.

Hanks, 31 vjeç dhe vëllai i tij Truman, 26 vjeç, janë djemtë e çiftit fitues të Oscars, Tom dhe Rita.

Tom Hanks ka gjithashtu një djalë, Colin Hanks, 44 vjeç dhe një vajzë, Elizabeth Hanks, 39 vjeçe, nga martesa e tij e mëparshme me Samantha Lewes.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore