Pajisje

ChatGPT me një funksion të ri


OpenAI ka shtuar një veçori të re në platformën ChatGPT, ku përdoruesit tani mund të ndërveprojnë me chatbotin përmes zërit.

Funksioni zanor është i disponueshëm falas për të gjithë përdoruesit në aplikacionin për iOS dhe Android.

Për të përdorur këtë funksion, klikoni butonin me ikonën e kufjeve. Pas prekjes, do të merrni një sinjal që mund të fillojnë bisedën me chatbotin.

ChatGPT: The Tech Behind the Hype (and What It Means for Your Support)

Ky funksion ofron një përvojë të ngjashme me bisedën me një person real. Para se të aktivizoni funksionin, ChatGPT do t’ju pyesë për zgjedhjen e agjentit me të cilin dëshironi të komunikoni.

Ky ndryshim në ChatGPT vjen pas periudhës së pasigurisë në OpenAI, përfshirë shkarkimin e CEO-s, Sam Altman. Altman u rikthye në OpenAI pas kërkesave të stafit të kompanisë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore