Sport

Charles Barkley ndal euforinë e Celtics, i dërgon mesazh të qartë Brown pas rikthimit kundër Heat


Foto: Clutchpoints

Pavarësisht arritjes së jashtëzakonshme të Boston Celtics për t’u rikthyer për të barazuar 3-3 serinë kundër Miami Heat, legjenda e NBA-së, Charles Barkley, shfrytëzoi rastin për t’i kujtuar Jaylen Brown dhe pjesës tjetër të ekipit se puna e tyre nuk ka përfunduar ende.

Arritjet e Celtics deri më tani janë të rëndësishme. Nuk është punë e vogël të tërhiqesh nga një pozicion kaq i pafavorshëm dhe të detyrosh një lojë vendimtare 7.

Bostoni meriton njohje për përpjekjet e tyre, por përcaktuesi përfundimtar i suksesit qëndron në sigurimin e fitores së katërt në seri.

Gjatë një bisede mes Barkley dhe Brown në emisionin “Inside the NBA” pas triumfit të Bostonit në ndeshjen e 6-të, Barkley nënvizoi këtë pikë për lojtarin e Celtics.

“Nëse doni të bëni histori, mund ta bëni këtë vetëm duke fituar ndeshjen e katërt”, tha Barkley për Brown.

“Mos harroni këtë. Thjesht arritja e lojës 7 nuk përbën të bërit histori”.

Jaylen Brown e pranoi mesazhin e Barkley-t dhe u përgjigj: “Pikërisht. E kuptoj”.

Është e qartë se Brown dhe Celtics janë të përgatitur për të përballuar përgjegjësitë e tyre në fushën e tyre, ndërsa përpiqen të arrijnë diçka historike.

Asnjë ekip nuk është rikthyer ndonjëherë me sukses nga një deficit 3-0 në seri për të fituar një seri playoff, por Bostoni me të vërtetë ka një shans për t’u bërë skuadra e parë e NBA që e bën këtë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore