Sport

Champions Leage/ Tifozët e Ajax-it dhe Dortmund-it dhurojnë spektakël (VIDEO)


Ajax-i dhe Borussia Dortmund-it u përballën në ndeshjen e tretë të Grupit C në Champions League, mbrëmjen e të martës së 19 tetorit.

Edhe pse ndeshja në fillim u pa si një duel i barabartë, holandezët fituan bindshëm me rezultatin 4-0. Fillimisht ishte Marco Reus që shënoi autogol dhe me pas erdhën golat e Daley Blind-it, Antony-t dhe Sebastien Haller-it.

Por, sfida nuk pati vetëm spektakël në fushë.  Në “Johan Cruijff ArenA” të Amsterdamit edhe dy tifozeritë dhuruan spektakël në tribuna me flakadan, fishekzjarre dhe kore.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore