Sport

Ceballos: Do të vazhdojë me Real-in, vetëm nëse do jemë pjesë e rëndësishme e ekipit


Dani Ceballos ka thënë se ai ende nuk ka folur me Real Madrid-in për një kontratë të re dhe dëshiron të vazhdojë në Bernabeu përtej kësaj vere vetëm nëse do të jetë një pjesë e rëndësishme e ekipit.

Ceballos, 26 vjeç, po fliste për Marca-n nga skuadra e Spanjës, pas disa paraqitjeve mbresëlënëse për Madridin në muajt e fundit që e çuan atë të thirret për herë të parë në tre vjet nga trajneri i ri Luis de la Fuente.

“Nuk kam folur me Real Madrid-in [për një zgjatje]”, tha Ceballos. “Kam pasur kontakte me disa skuadra, por fokusimi në këtë do të ishte mungesë respekti për klubin tim, shokët e skuadrës dhe trajnerin tim. Duhet të fokusohemi në 15-20 ndeshjet që na kanë mbetur.

“Klubi dhe shokët e mi e dinë që unë do të doja të vazhdoja, por unë dua një rinovim nëse e meritoj, të jem i lumtur dhe të luaj, jo si në vitet e fundit. Nëse jo, faleminderit shumë dhe do të vazhdojë”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore