Cavani shënon dy golat e parë, por nuk mjaftojnë për fitore të Valencia-s

Edinson Cavani ka gjetur për herë të parë rrugën e rrjetës me ekipin e tij, Valencia-n, duke shënuar dy gola ndaj Elche-s.

Megjithatë, golat e uruguaianit nuk mjaftuan për t’ia dhuruar tre pikët e radhës ekipit të Gennaro Gattuso-s, të cilët u ndalën në barazim 2:2 në ndeshjen e javës së nëntë në La Liga.

Sfida u zhbllokua nga Elche, të cilët kaluan në epërsi në minutën e 29-të, ku u tregua i saktë nga penalltia Pere Milla.

Reagimi i vendasve erdhi që në pjesën e parë. Fillimisht Cavani gjeti goli ne parë me fanellën e Valencia-s në minutën e 41-të, i cili shënoi nga penalltia. Ndërsa në minutën e shtatë shtesë të pjesës së parë, “El Matador” shënoi për 2:1.

Megjithatë, mysafiret barazuan përsëri rezultatin në minutën e 65-të me anë të Milla-s.

Në minutat në vazhdim, ekipi i Gattuso-s kërkoi me ngulm golin e fitores, por ata nuk e arritën dhe u desh të kënaqeshin me vetëm një pikë nga kjo ndeshje.

Me këtë barazim, Valencia mban vendin e shtatë në tabelë me 14 pikë, ndërsa Elche ka vetëm tre pikë nga po kaq barazime në vendin e fundit.