Jetesë & Stil

Cassie reagon për herë të parë, pas videos virale ku shihej duke u dhunuar nga Diddy


Këngëtarja Casandra Ventura, e njohur si Cassie, ka folur për herë të parë pas publikimit të një videoje të vitit 2016 që tregonte se ajo ishte dhunuar fizikisht nga ish-Sean “Diddy” Combs.

Ventura, 37 vjeçe, publikoi një deklaratë në Instagram, duke shprehur falënderimet e saj “për gjithë dashurinë dhe mbështetjen nga familja ime, miqtë e të huajt”.

Ajo vazhdoi duke shpjeguar se “shpërthimi i dashurisë ka bërë që ajo të ndjehet e sigurt tani”.

“Por ky është vetëm fillimi”, tha ajo.

“Dhuna në familje është çështja. Më shpërtheu në dikë që nuk e kisha menduar kurrë se do të bëhesha. Me shumë punë, sot jam më mirë, por gjithmonë kam nevojë që akoma të shërohem nga e kaluara.  Kjo rrugë shërimi nuk mbaron kurrë, por kjo mbështetje do të thotë gjithçka për mua”, tha ajo gjithashtu.

Ventura fillimisht bëri akuza kundër Combs në një padi të ngritur tashmë nëntorin e kaluar, duke pretenduar se manjati i muzikës e përdhunoi dhe e trafikoi seksualisht artisten gjatë 10 viteve abuzive.

“Pas vitesh në heshtje dhe errësirë, më në fund jam gati të tregoj historinë time dhe të flas në emër timin dhe për të mirën e grave të tjera që përballen me dhunë dhe abuzim në marrëdhëniet e tyre”, tha Cassie aso kohe.

“Me afrimin e shpejtë të Aktit për të Mbijetuarit e Rritur të Nju Jorkut, u bë e qartë se ky ishte një mundësi për të folur për traumën që kam përjetuar dhe se do të shërohem për pjesën tjetër të jetës sime”, pati shtuar ajo.

Combs, 54 vjeç, i mohoi akuzat, ndërsa avokati i tij i quajti ato “fyese dhe të egra”.

Por ai ndryshoi qëndrimet e tij pasi CNN publikoi një video më 17 maj që tregonte Diddyn duke shkelmuar, tërhequr zvarrë dhe hedhur sende ndaj Venturës ndërsa ajo dyshohet se u përpoq të largohej nga një dhomë hoteli ndërsa ai ishte duke fjetur.

“Është kaq e vështirë të reflektosh për momentet më të errëta në jetën tënde”, tha Combs në një deklaratë përmes një videoje në Instagram.

“Ndonjëherë duhet ta bësh këtë. Unë isha i frikshëm. Dua të them që arrita në fund, por nuk bëj asnjë justifikim. Sjellja ime në atë video është e pafalshme. Unë marr përgjegjësinë e plotë për veprimet e mia në atë video”, tha Diddy.

Zyra e Prokurorit të Qarkut të Los Anxhelosit ka thënë që atëherë se ata janë “të paaftë” të akuzojnë Combs në lidhje me videon e sulmit, pasi ajo është filmuar “përtej afatit kohor ku një krim sulmi mund të ndiqet penalisht”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore