Stil

Camille Vasquez në qendër të vëmendjes në gjyqin e Depp/Heard


Camille Vasquez

Camille Vasquez ka tërhequr vëmendjen e atyre që ndjekin gjyqin më të famshëm të showbizit, tashmë në javën e pestë, për pyetjet e saj të vështira.

Vasquez shërben si një nga avokatët e Johnny Depp në luftën e tij me ish-bashkëshorten Amber Heard për një shkrim të vitit 2018 që ajo shkroi për “Washington Post”.

Në artikull, Heard e përshkroi veten si një “figurë publike që përfaqëson abuzimin në familje”. Megjithëse Depp nuk u përmend në artikull, ai pretendon se kjo ndikoi në reputacionin e tij dhe i humbi punën.

Gjatë marrjes në pyetje të martën, avokatja e shtyu Heardin në disa pika, duke përfshirë pretendimin e saj se droga dhe alkooli e kthyen Depp në një “përbindësh” që do të bëhej i dhunshëm me të.

“Kush ishte përbindëshi i vërtetë në këtë marrëdhënie, zonja Heard?” pyeti Vasquez.

“Është gjysma e Johnny. Nuk është e gjitha e Johnny”, u përgjigj Heard. “Gjysma tjetër e tij është e mrekullueshme dhe e bukur dhe njeriu që kam dashur”.

Por kush është Vasquez?

Ajo është një avokate e firmës Broën Rudnick.

Sipas biografisë së saj në faqen e tyre të internetit , ajo është një bashkëpunëtore e Orange County, Kaliforni, e cila punon në Grupin e tyre të Praktikave Gjyqësore dhe Arbitrazhit.

“Praktika e saj aktuale fokusohet në padi për shpifje nga paditësi, me përvojë shtesë në kontestet e kontratave, deliktet e lidhura me biznesin dhe pretendimet e lidhura me punësimin”, thuhet në bio. “Camille është e aftë në formulimin e strategjive gjyqësore fyese dhe mbrojtëse për klientët privatë”.

Ajo gjithashtu ka përvojë në komunikimin në krizë. Para se të bashkohej me Broën Rudnick, ka punuar për një firmë kombëtare me bazë në Los Anxhelos.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore