Sport

Camavinga i dhuron nga një fanellë të Real Madrid-it, të gjithë stafit të Rennes


Eduardo Camavinga i dha nga një fanellë të Real Madrid-it çdo anëtari të stafit të Rennes pas transferimit të tij në Bernabeu.

Mesfushori u largua nga klubi i Ligue 1 në një marrëveshje prej 30 milionë eurosh në afatin kalimtar, pasi i kishte mbetur edhe një vit në kontratën e tij.

Në vend që të largohej si agjent i lirë, ai donte të siguronte që klubi të merrte një tarifë transferimi, në respekt të mundësisë që i dhanë atij si 10-vjeçar.

Përveç kësaj, Camavinga i dërgoi një fanellë me emrin e tij, 166 njerëzve që punonin në Rennes, me klubin të prekur nga gjesti i tij.

Camavinga ka pasur performanca mjaft të mira në ndeshjet e luajtura me Real Madrid-in, dhe nga Los Blancos pritet vetëm oferta për zgjatjen e kontratës.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore