Muzikë

Britney Spears po rikthehet me album të ri, Charli XCX dhe Julia Michaels angazhohen në rolin e tekstshkrueseve të këngëve


Këngëtarja e muzikës pop, Britney Spears, duket se do të rikthehet në skenën muzikore me një album ekskluziv.

Burimet pranë yllit të hitit “Toxic”, kanë zbuluar se tekstshkruese të njohura po presin me padurim për të punuar në albumin e 10-të studio të Spears.

Emrat e lakuar përfshijnë Charli XCX dhe Julia Michaels, që janë ndër teksshkruese të njohura, janë ftuar të kompozojnë këngë për atë që ekipi i Spears shpreson të jetë lëshimi i plotë i parë i saj pas pothuajse një dekade.

Megjithatë, të njëjta burime konfirmuan po ashtu se Spears ende nuk ka regjistruar asnjë material të ri, pasi projekti po fillojnë vetëm të marrë formë.

The US Sun ishte i pari që raportoi për pjesëmarrjen e Charli.

Spears , 42 vjeçe, e ka lëshuar albumin e fundit në vitin 2016, me titull “Glory”.

Ajo mori një pushim nga puna në vitin 2019 dhe më vonë e përshkroi si një grevë, duke shpjeguar se nuk donte që babai i saj i larguar, Jamie Spears, të vazhdonte të përfitonte nga shitjet e muzikës së saj gjatë kohës së kujdestarisë.

Pas ndërprerjes së marrëveshjes ligjore prej 13 vjetësh në Los Angeles në vitin 2021, Britney publikoi bashkëpunime me Elton John (“Hold Me Closer”) dhe Will.i.am (“Mind Your Business”) në vitet 2022 dhe 2023, përkatësisht.

Mediumi, Page Six raportoi për herë të parë në gusht se Britney po planifikonte të regjistrojë një album të ri ndërsa ishte në divorc me burrin e saj të tretë, Sam Asghari.

“Ajo ka një kamp shkrimesh në vijim dhe po merr këngë nga disa artistë të njohur”, tha një burim në atë kohë.

Megjithatë, thuhet se fituesja e “Grammy”, përfundimisht ndaloi rikthimin në muzikë për të përqendruar vëmendjen në lirimin e librit të saj në tetor, “The Woman in Me”, në të cilin ajo pranoi hapur se ka “luftuar” me ideën e performuarjes së re pas viteve të traumave.

Britney ka punuar më parë me Michaels, 30 vjeçe, në shtatë këngë të albumit “Glory”, përfshirë këngën “Slumber Party”.

Ndërkaq, Charli paraqiti demot për albumin e vitit 2013 të yllit “Crossroads”, “Britney Jean”, por pa sukses.

“Asgjë nuk përfundoi aty, por jam nderuar çdo herë që Britney thërret”, tha këngëtarja e “Boom Clap”, 31 vjeçe, në “Watch What Happens Live with Andy Cohen” në vitin 2022.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore