Libra

Britney Spears kujton se ishte përplasur me Justin Timberlake para performancës “skandaloze” në “VMA 2007”


Këngëtarja, Britney Spears kujton qartë se ishte shumë me nerva, kur u përplas me ish të dashurin e saj Justin Timberlake në prapaskenë të “MTV Video Music Awards 2007”.

“Kisha një kohë që nuk e kisha parë atë”, shkruan Spears në librin e ri, “The Woman In Me”, që doli në shitje të martën e 24 tetorit.

“Gjithçka po shkonte mirë në botën e tij. Ai ishte në krye të lojës së tij në çdo drejtim, dhe ai kishte shumë shaka. Kisha një sulm paniku. Nuk kisha bërë prova sa duhet. E urreja mënyrën si dukesha. E dija që do të ishte keq”, shkroi tutje ajo.

Spears ishte vendosur të performonte këngën e saj “Gimme More” në shfaqjen e çmimeve pas një sërë betejash personale, duke përfshirë divorcin e saj nga Kevin Federline dhe incidentin famëkeq të rruajtjes së kokës.

Megjithatë, fituesja e “Grammy” kujton se nuk donte të dilte në skenë sepse “asgjë nuk po shkonte mirë” prapa skenave.

“Kishte një problem me kostumin tim dhe me zgjatimin e flokëve. Nuk kisha fjetur një natë më parë. Isha e trullosur. Nuk kishte kaluar më pak se një vit që kur kisha lindur fëmijën tim të dytë në dy vjet, por të gjithë po silleshin sikur të mos kisha bark me gjashtë pako ishte fyese”, shkruan ajo.

“Nuk mund ta besoja se do të më duhej të dilja në skenë duke u ndjerë ashtu siç u ndjeva”, shton ajo.

Spears përfundimisht e kaloi performancën, vetëm që kritikët të përpunonin pamjen e saj, koreografinë e dobët dhe sinkronizimin e buzëve.

“Unë dola atje dhe bëra më të mirën që munda në atë moment në kohë, gjë që – po, mirëkuptohet – ishte larg nga më e mira ime në raste të tjera”, pranon ajo.

“Unë mund ta shihja veten në video në të gjithë auditorin ndërsa performoja, ishte si të shikoja veten në një pasqyrë qesharake”, shton ajo.

Nuk e ndihmoi që Timberlake po kalonte një natë të mrekullueshme, duke marrë çmime në shtëpi, duke përfshirë “Artistin Mashkull të Vitit” dhe duke ofruar një performancë të mbushur me yje me Timbaland, Nelly Furtado dhe artistë të tjerë.

“Justin rrëshqiti në pistë”, rrëfen Spears.

“Ai po flirtonte me vajza në audiencë, duke përfshirë një që u kthye dhe ia ktheu shpinën, duke i tundur gjoksin teksa i këndonte asaj”, shkruan ajo.

Dyshja, Spears e Timberlake kanë filluar të takoheshin që nga viti 1999 deri në 2002 kur ishin adoleshentë.

Në librin e saj, Spears, 41, zbulon se ajo mbeti shtatzënë gjatë marrëdhënies së saj me Timberlake, 42 vjeç, por bëri një abort sepse ai “nuk donte të bëhej baba”.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore