Sport

Borussia Dortmund mund të detyrohet ta lë Haaland të largohet


Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc kishte pranuar se ka arsye kontraktuale që mund ta shohin Erling Haaland të largohet nga klubi verën e ardhshme, por ata nuk janë nën presion financiar për të bërë një marrëveshje.

Haaland thuhet se ka një klauzolë në kontratën e tij që do t’i lejojë atij të lëvizë për 75 milionë euro në fund të sezonit, duke ndezur një betejë transferimi midis të gjitha klubeve më të mëdha evropiane.

“Fakti është se ai ka një kontratë, por është gjithashtu një fakt, dhe nuk është sekret, se ai mund të largohet nga klubi në kushte të caktuara”, tha Zorc për Sport1.

“Erling dhe klubi po e trajtojnë këtë çështje në mënyrë shumë profesionale. Do të shohim se si do të ecin gjërat.

“Pavarësisht pandemisë, nuk ka nevojë ekonomike për ta shitur atë. Ne do të ulemi dhe do të shohim se si do të shkojnë bisedimet”, përfundoi Zorc.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore