Gatimi

Biskota me bajame


Të shijshme dhe aromatike, biskotat me bajame janë receta perfekte si për të nisur ditën, ashtu edhe për një mes vakt në punë apo gjatë kafes së pasdites. Dhe janë shumë të thjeshta për t’u përgatitur.

Përbërësit:

380 gr bajame të grira, 140 gr sheqer, 10 gr maja pluhur, lëkura e një limoni, një vezë, pak kripë, pak reçel dhe dida bajme të qeruara për dekorim.

Përgatitja

Nxehni furrën në 180 gradë. Bashkoni bajamet e grira me sheqerin e situr. Shtoni majanë pluhur, vezën, dy lugë lëkura limoni të grira dhe pak kripë. Përzieni gjithçka derisa të krijoni një brumë të trashë, me të cilin do të formoni toptha në madhësinë e një arre.

Vendosini në një tepsi ku keni shtruar letër furre. Përsipër shtypini duke iu krijuar një vrimë në të cilën mund të vendosni nga një bajame të pjekur ose pak reçel.

Piqini për 15-20 minuta ose derisa biskotat të jenë krokante. Mund t’i ruani në një vazo me kapak.

Albanianpost.com


Lajmet kryesore