Sport

Billy Gilmour rezulton pozitiv me Covid-19, humb ndeshjen vendimtare me Kroacinë


Billy Gilmour pas ndeshjes me Anglinë

Futbollisti i Skocisë, Billy Gilmour, ka rezultuar pozitiv me Covid-19, që do të thotë, se do ta humbasë ndeshjen vendimtare në “Euro 2020”, kundër Kroacisë.

Lajmin e ka bërë të ditur Kombëtarja e Skocisë, të cilët përmes një postimi në rrjetet sociale, njoftuan se futbollisti i tyre, do të qëndrojë i izoluar për 10 ditët e ardhshme, ku dhe do ta humbasë ndeshjen e tretë të grupit.

Mesfushori i skuadrës së Chelsea-t, tregoi një lojë fantastike në ndeshjen ndaj Anglisë, ku dhe në fund u shpall lojtari i ndeshjes, andaj për Skocinë do të jetë një mungesë e madhe në përballjen me Kroacinë.

Skocia dhe Kroacia, pozicionohen të fundit në Grupin D, me nga një pikë secila, derisa para tyre renditen Anglia dhe Republika Çeke me nga katër pikë.

Përballja me Kroacinë, të mërkurën në stadiumin “Hampden Park” në Glasgou, do të jetë një duel direkt për të dalë në vendin e tretë, si dhe për të shpresuar që do të kalojnë grupin.

Kujtojmë që katër kombëtaret më të mira nga vendet e treta në gjashtë grupet e “Euro 2020” do të kualifikohen për në fazën e 1/8-ve të finales.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore