Stil

Billie Eilish thotë se “nuk e kishte kuptuar se njerëzit nuk dinin” për orentimin e saj seksual


Ylli i muzikës pop, Billie Eilish ka konfirmuar se nuk i takon orientimit seksual heteroseksual, dhe kjo ndodhi rastësisht në një intervistë të fundit për revistën Variety.

Duke folur në tapetin e kuq në një event të Variety në Los Anxhelos, 21-vjeçja fituese e çmimit Grammy tha se nuk donte të bënte ndonjë bujë të madhe duke zbuluar preferencat e saj seksuale, shkruan CNN, transmeton AlbanianPost.

E pyetur nga intervistuesi i tapetit të kuq nëse kishte ndërmend të dilte në artikullin e kopertinës, i cili u publikua në nëntor, Eilish u përgjigj: “Jo, nuk e bëra. Por unë mendova disi, ‘A nuk ishte e qartë?'”.

“Nuk e kuptova që njerëzit nuk e dinin. Unë thjesht nuk besoj vërtet në të. Thjesht them, ‘pse nuk mund të ekzistojmë?’. Unë e kam bërë këtë për një kohë të gjatë dhe thjesht nuk kam folur për të. Mos,” shtoi ajo.

“Por e pashë artikullin dhe thashë: ‘Oh, mendoj se dola sot. Është emocionuese për mua, sepse mendoj se njerëzit nuk e dinin, por është interesante që ata e dinë”, tha ajo.

“Unë jam për vajzat”, shtoi tutje ajo.

Në artikullin e Variety, Eilish foli me gazetaren Katcy Stephan për marrëdhëniet e saj me gratë e tjera.

“Asnjëherë nuk jam ndjerë se mund të lidhem shumë mirë me vajzat”, tha ajo.

“I dua shumë. Unë i dua ato si njerëz. Unë jam e tërhequr prej tyre si njerëz. Unë jam tërhequr prej tyre me të vërtetë. Kam lidhje të thella me gratë në jetën time, me miqtë në jetën time, me familjen në jetën time. Jam e tërhequr fizikisht prej tyre. Por unë jam gjithashtu shumë e frikësuar nga ato, bukuria dhe prania e tyre”, shtoi tutje ajo.

Pavarësisht komenteve të saj të mëparshme, Eilish kritikoi Variety për intervistën e saj në tapetin e kuq në një postim në Instagram.

“Faleminderit shumëllojshmëri për çmimin tim dhe që më dolët në tapetin e kuq në orën 11:00 në vend që të flisja për çdo gjë tjetër që ka rëndësi”, shkroi ajo.

“Më pëlqejnë djemtë dhe vajzat më lini të qetë për këtë, ju lutem fjalë për fjalë kujt i intereson”, ka përfunduar ajo.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore