Muzikë

Beyonce shpall albumin e ri si pjesë e dytë e “Renaissances” përmes një reklame në “Super Bowl 2024”


Pjesa e dytë e shumëpritur e projektit të “Renaissances” së këngëtares Beyonce është shpallur gjatë një reklame në “Super Bowl”.

“Mirë, ata janë gati. Lësho muzikën e re”, udhëzoi këngëtarja në fund të reklamës për gjigantin amerikan të komunikimit Verizon.

Menjëherë pas reklamës, Beyonce publikoi dy këngë të reja të titulluara “Texas Hold ‘Em” dhe “16 Carriages”.

Albumi, i cili do të dalë më 29 mars, pritet të përqendrohet në zhanrin ‘country’, shkruan BBC, transmeton AlbanianPost.

Në reklamë, Beyonce përpiqet të mbingarkojë kapacitetin e Verizon dhe ‘të thyejë internetin’ në mënyra gjithnjë e më absurde, si të luajë saksofon, të krijojë një “robot Beyonc-AI”, të vishet si Bar-bey (Barbie), të kandidojë për president dhe të performojë nga hapësira.

Duke mbajtur gjurmët nëse interneti është shembur si përgjigje është ylli i Veep, Tony Hale.

Në fund të reklamës, nga raketa në orbitë, ajo i kthen radion atij duke i thënë: “Mirë, ata janë gati. Lëre muzikën e re”.

Beyonce ishte në “Super Bowl” në Las Vegas së bashku me bashkëshortin e saj Jay-Z dhe vajzat Blue Ivy dhe Rumi.

Ajo u filmua në turmë duke pirë qetë një pije në momentet që pasuan reklamën.

Pjesa e parë e projektit “Renaissances” së Beyonce u publikua në korrik të vitit 2022. Menjëherë pas kësaj, ajo zbuloi se albumi ishte i pari i një projekti me tre akte.

Albumi i dha asaj një “Grammy” të 32-të të rekordeve.

Pothuajse një vit më vonë, ajo filloi turneun botëror të “Renaissances”, i cili më vonë u publikua si film.

https://www.youtube.com/watch?v=ilGUh4Wn1V

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore