Jetesë & Stil

Beyonce i dhuroi Kamala Harris-it bileta për koncertin e turneut “Renaissance” vitin e kaluar


Kur nënpresidentja Kamala Harris dhe zotëria i dytë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Doug Emhoff morën pjesë në një koncert në turneun “Renaissance” së Beyonce verën e kaluar, ata e bënë këtë si të ftuar të vetë ikonës së muzikës.

Sipas një kopje të formularit vjetor të zbulimit financiar të Harris, biletat për të dhe burrin e saj kushtuan 1 mijë 655 dollarë dhe iu dhuruan atyre nga Beyonce Knowles-Carter, emri i plotë i superyllit që performoi para një turme me kapacitet në Uashington më 6 gusht të vitit të kaluar.

Pjesëmarrja e çiftit në shfaqje nuk ishte në orarin publik të Harris për atë ditë, por zëvendëspresidentja më vonë shkoi në kanalet e saj personale të mediave sociale për të postuar një foto të saj dhe Emhoff dhe falënderoi superyllin “për një natë argëtuese takimesh”.

Për më tepër, Harris zbuloi një dhuratë tjetër nga ESPN, rrjeti televiziv kabllor në pronësi të Disney-t, i përqendruar në sport: Biletat për Tasin e Festimeve HBCU.

Ajo lojë e futbollit të kolegjit, e cila shërbeu si kampionat de facto midis Kolegjeve dhe Universiteteve, u zhvillua në Atlanta dhjetorin e kaluar dhe u kontestua midis Universitetit A & M Florida dhe Universitetit Howard.

Formulari i zbulimit të nënpresidentes renditi vlerën e atyre biletave në 1 mijë e 890 dollarë.

Megjithëse Harris mori biletat për ato ngjarje si dhurata, formulari i saj i zbulimit financiar e bën të qartë se ajo dhe i kanë blerë lehtësisht vetë.

Përveç pagës së saj federale prej 284 mijë e 600 dollarë në vit, Harris dhe Emhoff raportuan 117 mijë dollarë të ardhura nga honoraret e librave dhe kthimet në llogaritë e tyre bankare dhe të daljes në pension.

Çifti gjithashtu listoi pronat totale financiare në sipërfaqen prej 2 milionë e 98 mijë dollarë.

Presidenti Joe Biden dhe Zonja e Parë Jill Biden gjithashtu paraqitën zbulime të ngjashme financiare siç kërkohet nga Akti i Etikës në Qeveri.

Përveç pagës së tij prej 400 mijë dollarëve, Biden dhe gruaja e tij fituan 64 mijë e 300 dollarë të ardhura të jashtme, të cilat ata i renditën si të ardhura nga honoraret nga librat e tyre dhe të ardhurat nga llogaritë e tyre të pensionit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore