Futboll

Beshiktashi e prezanton Rashicën


Klubi nga Turqia Beshikash e ka prezantuar futbollistin kosovar Milot Rashica si përforcim nga skuadra angleze Norwich City.

Në një video që e ka publikuar klubi nga Stambolli, Rashica shihet me çaj në dorë dhe duke e vizituar stadiumin e klubit turk.

Ndryshe, sezonin e kaluar Rashica ishte futbollist i Galatasarayit.

Transferimi i Rashicës i ka kushtuar Beshiktashit mbi 5 milionë euro.

Ai ka nënshkruar me klubin turk kontratë katërvjeçare, ndërsa sipas mediumeve turke do të ketë pagë vjetore prej 2 milionë eurosh.

Paraprakisht, 27-vjeçari ishte i huazuar te Galatasaray, i cili nuk arriti marrëveshje me Norwichin për transferimin e tij të përhershëm.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore