Film

Ben Affleck mësoi të bëjë “kompromis” me Jennifer Lopez për të qenë më publik me marrëdhënien e tyre


Ka një moment në dokumentarin e Jennifer Lopez “The Greatest Love Story Never Told” në të cilin ajo mëson se bashkë-ylli i saj Jane Fonda është i shqetësuar se këngëtarja ka shfaqur tepër” marrëdhënien e saj me regjisorin Ben Affleck.

Dhe rezulton se Fonda nuk ishte i vetmi person i shqetësuar mbi këtë çështje, shkruan CNN, transmeton AlbanianPost.

Projekti jep një pamje nga prapaskenat e filmit të saj vizual “This Is Me… Now: A Love Story”, një pjesë shoqëruese e albumit të saj të ri “This Is Me… Now”.

Albumi i ri ndan diçka me albumin e saj të vitit 2002 “This Is Me…Then” në atë që ata të dy u frymëzuan, pjesërisht, nga marrëdhënia e saj me Ben Affleck.

Më shumë se 20 vjet më parë, çifti u fejuan dhe u ndanë përpara se të ribashkoheshin në vitin 2021 dhe të martoheshin në vitin 2022.

Në dokumentar, Lopez vëren se Affleck-ut nuk i pëlqen të jetë frymëzimi i saj.

“Unë nuk mendoj se ai është shumë i kënaqur me mua duke i bërë të gjitha këto”, thotë ajo.

“Por ai më do, ai e di që unë jam artiste dhe do të më mbështesë në çdo mënyrë që mundet, sepse ai e di që nuk mund të më ndalosh të bëj muzikën që kam bërë. Ai nuk dëshiron të më ndalojë. Por kjo nuk do të thotë se ai ndihet rehat të jetë muza ime”, shton ajo.

Kur ata u ribashkuan, zbulohet në film, Affleck i dha Lopez-it një libër me të gjitha letrat dhe emailet që çifti kishte shkëmbyer gjatë dy dekadave dhe ai e titulloi “The Greatest Love Story Never Told”.

Ai u befasua, thotë ai në dokumentar, kur Lopez e informoi se ajo e kishte ndarë koleksionin me muzikantët që punonin në albumin e saj të ri për frymëzim dhe ata bënin shaka se po e quanin “Pen Affleck”.

Pikëpamjet e tyre për privatësinë ndryshojnë, sipas Affleck.

“Duke u bashkuar sërish, thashë: ‘Dëgjo, një nga gjërat që nuk dua është një marrëdhënie në mediat sociale’”, kujton Affleck.

“Pastaj disi kuptova se nuk është gjë e drejtë të pyesësh. Është diçka si, do të martohesh me një kapiten varke dhe thua: ‘Epo, nuk më pëlqen uji’”, shton ai.

“Ne jemi vetëm dy njerëz me lloje të ndryshme qasjesh që përpiqemi të mësojmë të bëjmë kompromis”, thotë ai.

Lopez e vlerëson qartë përpjekjen teksa shpërthen në lot gjatë një skene në dokumentar, ndërsa ajo përshkruan: “Ajo që ai thotë dhe çfarë sheh tek unë, ajo që më bëri të besoj për veten time vjen vetëm nga dashuria”.

“Sepse askush tjetër nuk mund të më bënte ta shoh këtë. Për veten time”, thotë ajo e përlotur.

“Është shumë prekëse. Nuk mendoja shumë për veten time. Dhe kështu bota nuk mendoi shumë për mua.”

“The Greatest Love Story Never Told ” po transmetohet në Amazon Prime.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore