Sport

Bellingham dhe Gvardiol, dy objektivat kryesore të Real Madrid-it


Real Madrid dëshiron të transformojë ekipin e tyre në verë me nënshkrimet kryesore të Jude Bellingham nga Borussia Dortmund dhe Josko Gvardiol të RB Leipzig, raporton Sport.

Bellingham, 19 vjeç, është shfaqur si një nga mesfushorët më të kërkuar në botë gjatë dy viteve të fundit, dhe tashmë ka 22 paraqitje në Angli.

Ish-lojtari i Birmingham City është gjithashtu në krye të listës së ngushtë të transferimeve të Liverpool-it, por përpjekja e tyre për ta blerë atë do të dëmtohet nëse ata nuk arrijnë të kualifikohen në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Qendërmbrojtësi Gvardiol ishte, ashtu si Bellingham, një nga lojtarët më të spikatur në Kupën e Botës pasi Kroacia përfundoi në vendin e tretë.

21-vjeçari kërkohet edhe nga Chelsea, Liverpool, Manchester City dhe Manchester United, por trajneri i RB Leipzig, Marco Rose, ka insistuar se ai nuk do të largohet nga klubi i Bundesligës në fund të sezonit.

Me Toni Kroos (33) dhe Luka Modric (37) largime të mundshme në mesfushë, dhe mbrojtësin Nacho Fernandez (33) të lidhur me një largim, Bellingham dhe Gvardiol mund të rifreskojnë skuadrën me talent të ri dhe të gjallë.

Real Madridi ka kaluar një sezon të vështirë në La Liga, duke lënë pas rivalët e mëdhenj dhe liderët e ligës, Barcelona me shtatë pikë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore