Shqipëria

Begaj takon Mbretin e Jordanisë, thekson se ka mundësi bashkëpunimi mes vendeve


Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka zhvilluar një takim me Mbretin e Jordanisë, Abdullah i II-i, në New York të SHBA-ve, ku ka vlerësuar bashkëpunimin e deritanishëm mes vendeve dhe ka theksuar se mundësi të reja mund të eksplorohen.

Sipas një njoftimi të Presidencës shqiptar, vlerësoi  bashkëpunimin mes dy vendeve, si të nevojshëm për shkëmbimin e pikëpamjeve mbi çështje në sfera të ndryshme me interes të ndërsjellë.

Në veçanti kreu i shtetit dhe Mbreti Abdullah i II-i, u ndalën tek mundësitë për nxitjen e bashkëpunimit në fushën ekonomike, me fokus të veçantë turizmin.

Presidenti Begaj vlerësoi gjithashtu edhe rolin që ka luajtur deri më tani Jordania për paqen dhe sigurinë e rajonit të Lindjes së Mesme.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore