Sport

Bayern rinovon me “Deutsche Telekom”, përfiton 50 milionë euro në sezon


Partneriteti 20-vjeçar mes Bayern Munich dhe “Deutsche Telekom” është zgjatur së paku deri në vitin 2027.

Që nga viti 2002 kompania e telekomunikacionit është e pranishme si sponsori kryesor në bluzat e skuadrës dhe tabelat në “Allianz Arena”.

Projekte dhe inovacione të shumta të përbashkëta kanë shoqëruar rritjen e njëkohshme të të dy markave në nivel global. Për më tepër, “FC Bayern.tv live” ishte kanali i parë televiziv 24-orësh kushtuar një ekipi gjerman të futbollit.

Marrëveshja e re është 50 milionë euro në sezon, 5 më shumë se kontrata aktuale. “Deutsche Telekom” do të vazhdojë të jetë sponsori kryesor i fanellës së klubit bavarez.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore