Sport

Bayern nënshkruan me mesfushorin e Leipzig


Kampioni gjerman Bayern Munich ka nënshkruar me mesfushorin Konrad Laimer në një transferim të lirë nga klubi tjetër i Bundesligës, RB Leipzig.

Laimer, i cili i bashkohet Bayernit në një marrëveshje katërvjeçare, kishte konfirmuar se do të largohej nga Leipzig pas fitores së tyre në Kupën e Gjermanisë në fillim të qershorit.

26-vjeçari kishte bërë 190 paraqitje për Leipzig që kur u transferua nga Red Bull Salzburg në 2017.

“Është një ëndërr e realizuar për mua”, tha Laimer.

“Bayerni ka gjithmonë qëllimet më të larta – ashtu si unë. Unë jam në vendin e duhur këtu”.

Bayern fitoi titullin e Bundesligës në ditën e fundit të sezonit muajin e kaluar, duke përfunduar pesë pikë përpara Leipzigut të vendit të tretë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore