Sport

Bayern Munich: Mane, Gnabry dhe Sane janë në shitje


Serge Gnabry - Leroy Sane. Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images

Pas një sezoni dërrmues për Bayern Munich, e ardhmja e Sadio Mane, Serge Gnabry dhe Leroy Sane në klub po vihen në pikëpyetje.

Bayern Munich është i gatshëm të dëgjojë ofertat për Mane, Gnabry dhe Sane, sipas “Bild”.

Trajneri i Bayern-it, Thomas Tuchel, është i dëshpëruar për zgjedhjen përpara, me Mane, Gnabry dhe Sane që konkurrojnë me Thomas Muller, Kingsley Coman, Jamal Musiala, Mathys Tel dhe Eric Maxim Choupo-Moting.

Me Bayern që pritet të sjellë një lojtar tjetër sulmues në formën e një numri të vërtetë “9”, një ose dy nga forcat aktuale të sulmit mund të jenë në lëvizje, por ka shumë pak gjasa që të tre Mane, Gnabry dhe Sane të shiten.

Pas një sezoni të parë shumë zhgënjyes në “Allianz Arena”, Mane është shpallur si kandidati më i mirë për t’u shitur, pjesërisht për shkak se ndërkombëtari senegal është fituesi më i lartë te kampionët gjermanë me një pagë të përfolur prej 22-24 milionë euro në vit.

Por e ardhmja e Gnabry dhe Sane janë gjithashtu në pikëpyetje.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore