Shqipëria

Basha uron Plenkoviç për rizgjedhjen, e quan fitore edhe për Shqipërinë dhe rajonin


Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar Andrej Plenkoviç për fitoren në zgjedhjet kroate, duke theksuar se kjo është një fitore edhe për Shqipërinë dhe vendet e rajonit, të cilat aspirojnë Bashkimin Evropian.

Përmes një publikimi në X, ish-Twitter, Basha shkruan urimet më të përzemërta për Plenkoviçin dhe partinë simotër të PD-së shqiptar, HDZ.

“Kjo është një fitore edhe për Shqipërinë dhe vend e rajonit që aspirojnë integrimin në BE, pasi është përkrahja e Plenkoviç për jetën dhe aspiratën tonë për familjen evropiane”, thekson Basha.

Teksa, në mbyllje, përkufizon se nën udhëheqjen e Plenkoviç, Kroacia është një kontributore e rëndësishme për paqen dhe sigurinë në rajon dhe në Evropë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore