Shqipëria

Basha apel administratës: Dilni masivisht të votoni për ndryshimin


Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të premeten e 25 prillit, ka dhënë një mesazh për punonjësit e administratës shtetërore.

“Mos kini frikë. Dilni masivisht të votoni për ndryshimin”.

Deklaratën e bëri nëpërmjet një postimi në median sociale Facebook.

“I vetmi ndryshim për të cilin do të votoni është largimi i atyre që ju kanë përdorur dhe kthimi i dinjitetit, normalitetit dhe i mundësisë për t’i shërbyer ligjit dhe qytetarëve”, e mbyll thirrjen Basha.

Zgjedhjet parlamentare në Shqipëri do të zhvillohen më 25 prill. Vetëm dy ditë kanë ngelur për të votuar dhe 23 prilli shënon mbylljen e fushatës zgjedhore.

 

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore