Sport

Barcelona pritet të mos nënshkruajë asnjë lojtarë tjetër këtë merkato


Liderët e La Ligës, Barcelona nuk presin ndonjë hyrje apo dalje të madhe në dy ditët e fundit të afatit të transferimit, megjithëse mund të humbasin Hector Bellerin ndaj Sporting CP nëse Pedro Porro bashkohet me Tottenham.

Skuadra portugeze ka kërkuar një lëvizje për Bellerin, i cili ka bërë vetëm shtatë paraqitje për Barcelonën që kur u bashkua nga Arsenal-i si agjent i lirë verën e kaluar.

Jules Kounde, Ronald Araujo, Sergi Roberto dhe Alejandro Balde janë preferuar të gjithë si mbrojtës i djathtë pas tij.

Ndërkohë, Barcelona mbetet në bisedime me Flamengo-n për një marrëveshje për mbrojtësin e djathtë brazilian Wesley, megjithëse 19-vjeçari do të ishte një nënshkrim për ekipin rezervë në parim.

Sipas Diario Sport, është duke u diskutuar një hua me një opsion për ta bërë marrëveshjen të përhershme.

Megjithatë, klubi katalanas nuk do të nënshkruajë një zëvendësues për Memphis Depay, i cili iu bashkua Atletico Madrid-it në fillim të këtij muaji, për shkak të kufizimeve financiare të LaLiga-s.

Pasi liga refuzoi dokumentet e tyre për të regjistruar kontratën e re të Gavi javën e kaluar, ata nuk janë në gjendje të sjellin një sulmues të ri.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore