Sport

Barcelona mund të ndërpresë kontratën e Alba-s


Barcelona mund të ndërpresë reciprokisht kontratën e Jordi Alba në verë, sipas Sport.

Alba, 34 vjeç, ka qenë një nga lojtarët kryesorë të klubit në vitet e fundit, por ka hequr dorë tani.

Mbrojtësi i majtë fiton rreth 38 milionë euro në sezon, që mund të nënkuptojë se ai është në shënjestër në një përpjekje për të ulur faturën e pagave në Camp Nou.

Çështjet financiare të Barcelonës do të thotë se ata duhet të ulin pagat e lojtarëve në të gjithë skuadër, megjithëse Alba foli rreth kësaj teme edhe muajin e kaluar.

“Kam një vit të mbetur në kontratën time dhe nëse është e nevojshme, unë jam i gatshëm të ulim pagën time. Është vendimi i klubit, dhe Unë gjithmonë kam ndihmuar kur më kanë kërkuar ta bëj këtë”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore