Sport

Barcelona i vë çmimin Sergino Dest-it


Foto: David Ramos/GettyImages

Barcelona mund të jetë e gatshme të pranojë 25 milionë euro për mbrojtësin e krahut të Shteteve të Bashkuara, Sergino Dest, siç është raportuar nga gazeta spanjolle, Marca.

Brenda Blaugranëve ndihet se pozicioni i mbrojtësit të djathtë është një zonë për përmirësim, kështu që ata janë të gatshëm të lënë Destin të largohet.

Ky qëndrim vjen pavarësisht se Xavi Hernandez mendon se 21-vjeçari ka bërë hapa pozitivë në muajt e fundit dhe ka potencial të madh.

Ndërsa ai nuk ka një pagë të madhe në krahasim me shokët e tij të skuadrës, shkarkimi i Destit do të i jepte 12 milionë euro Barcelonës.

Foto: Xavier Bonilla/NurPhoto via Getty Images

Largimi i tij i mundshëm do të bëhej real, nëse Cesar Azpilicueta i bashkohet Barcelonës kur kontrata e tij me Chelsea përfundon në qershor, siç është raportuar më parë.

Sergi Roberto dhe Dani Alves mund të qëndrojnë të dy edhe nëse Azpilicueta bashkohet, duke i hapur rrugën Dest-it që të largohet.

Me këtë tha, Barcelona po i jep përparësi nënshkrimit të Azpilicueta përpara se të vazhdojë me Dest-in.

Ka pasur shumë interes për Dest-in në të kaluarën, veçanërisht përpara se ai të bashkohej me Barcelonën nga Ajax Amsterdami në vitin 2020.

Klubet e lidhura kanë përfshirë Bayern Munich dhe Chelsea, të cilët mund të rindezin këtë interes.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore