Sport

Barcelona do dëgjojë ofertat për Dest


Barcelona do të dëgjojë ofertat e transferimeve për Sergino Dest pasi ata vazhdojnë të ndjekin mbrojtësin e Chelsea-t, Cesar Azpilicueta pas nënshkrimit të Jules Kounde.

Sipas ESPN në fillim të kësaj vere se Barcelona kishte komunikuar Desti-n se ai ishte pjesë e planeve të tyre për sezonin e ardhshëm.

Dest, 21 vjeç, është i lumtur në Barcelonë dhe tha më herët në korrik se ai do të qëndronte “padyshim” përtej afatit kalimtar.

Trajneri Xavi Hernandez gjithashtu mbetet në favor të qëndrimit të Dest, sepse ai ofron cilësi të ndryshme për mbrojtësit e tjerë të skuadrës, por një sërë faktorësh e kanë detyruar klubin të rishqyrtojë qëndrimin e tij.

Dështimi për të lëvizur në lojtarë që janë konsideruar si tepricë ndaj kërkesave nga Xavi do të thotë që Barcelona tani duhet të konsiderojë t’i lërë të tjerët të largohen.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore