Sport

Barcelona barazon në ndeshjen e parë të sezonit kundër Rayo Vallecano-s


Ndeshja hapëse për Barcelonën kundër Rayo Vallecano-s përfundoi me rezultat të barabartë 0:0.

Dueli ishte plotësisht i dominuar nga Barcelona, por kishin vështirësi të shënonin gola.

Blaugranat kishin 21 mundësi shënimi, por nuk arritën të shënojnë.

Gjatë kohës shtesë, në minutën 93-të Sergio Busquets u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, dhe la katalunasit me 10 lojtarë.

Në momentet e fundit të lojës, Rayo Vallecano shënoi, por ishte në pozicion jashtë loje.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore