Sport

“Ballistët” e Tetovës në Prishtinë, për ta përkrahur Llapin dhe për një ritakim me “Varvari” të Buducnost-it


Llapi do të ballafaqohet me skuadrën malazeze, Buducnost, në ndeshjen e kthimit të raundit të parë në Ligën e Konferencës.

Takimin e parë në Podgoricë, skuadra e Llapit e humbi me rezultat 2:0, andaj synon që të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” ta përmbysë këtë epërsi.

Për këtë ndeshje, drejtuesit e Llapit kanë bërë thirrje te të gjithë tifo-grupet shqiptare që të bashkohen në Prishtinë, derisa thirrjes iu bashkuan edhe “Ballistët” e Tetovës.

“Ballistët” dhe tifo-grupi i Buducnost-it, “Varvari” kishin pasur edhe një takim në vitin 2016.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore