Shqipëria

Balla: Përulje dhe nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku


Ministri i Brendshëm në Republikës e Shqipërisë, Taulant Balla dhe ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, morën pjesë sot në homazhet në nder të rreshterit të rënë në detyrë Afrim Bunjaku, të mbajtura në Vushtrri të Kosovës.

“Përulje dhe nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrës”, shkroi Balla në një postim në mediat sociale, teksa ndau dhe foto nga homazhet e mbajtura.

Ngjarja tronditi gjithë rajonin, ku falë një përgjigjeje të shpejtë të Forcave Speciale të Kosovës, u arrit të eliminoheshin tre terroristë serbë dhe të arrestoheshin gjashtë të tjerë.

Menjëherë, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e shpalli 25 shtatorin ditë zie kombëtare, në nderim të Bunjakut.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore