Sport

Balde në diskutime për të nënshkruar një kontratë të re


Alejandro Balde është i lidhur për të nënshkruar një kontratë të re me Barcelonën, duke e mbajtur qëndrimin e tij në klubin katalanas deri në vitin 2027, sipas Diario Sport.

Balde, 19 vjeç, ka qenë një nga zbulimet e sezonit në Camp Nou, duke bërë 34 paraqitje dhe duke eliminuar ekipin mbrojtës të këmbës së veteranit Jordi Alba.

Negociatat kanë akuzuar me agjentin e tij, Jorge Mendes, për një numër të madh të kushteve të reja, me raporte që sugjerojnë se një gjë e tillë është tani afër pasi të dy palët kanë sqaruar detajet e fundit.

Gavi, Ronald Araujo dhe Marcos Alonso gjithashtu kanë dokumente të reja të vitit të fundit, por asnjë nuk është regjistruar ende në ligën spanjolle.

Barcelona duhet të zvogëlojë deri në 150 milionë euro nga daljet e saj vjetore – ose të mbledhë para përmes transfereve – përpara se LaLiga të nënshkruajë të reja.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore