Lajme

Babai i fëmijës së vrarë brutalisht rreh në sallën e gjykatës, vrasësin


Tonio Hughes, babai biologjik i 3-vjeçarit të vrarë Nylo Lattimore, sulmoi vrasësin e të birit gjatë një seance gjyqësore të enjten.

Pamjet e filmuara kapën momentin kur Hughes vrapoi nga pjesa e pasme e sallës së gjyqit dhe filloi të sulmonte vrasësin e akuzuar Desean Brown.

Brown akuzohet se ka goditur me thikë nënën e Nylo-s, Nyteisha Lattimore, në dhjetor të vitit  2020. Më pas ai dyshohet se e hodhi Nylo-n në lumi Ohio, vazhdoi dalja. Trupi i 3-vjeçarit nuk u gjet kurrë megjithë kërkimet e gjata.

Hughes u vërsul ndaj Brown ndërsa ai po ulej në tryezën e mbrojtjes pak para se të fillonte zyrtarisht seanca. Dy zëvendës të sherifit ishin në gjendje ta frenonin menjëherë Hughes dhe ta dërgonin atë në paraburgim.

Babai akuzohet për shpërfillje të gjykatës nga gjyqtarja Megan Shanahan, e cila e dënoi atë me shtatë ditë në Qendrën e Drejtësisë së Qarkut Hamilton.

Thuhet se Nyteisha e ka abortuar fëmijën e Brown para se të mbetej shtatzënë dhe të lindte Nylo-n.

“Brown kishte paralajmëruar se ishte shumë i mërzitur dhe se meqë ajo vrau foshnjën e tyre, ai do t’i bënte diçka Nylo-s”, dëshmoi specialistja e policisë në Cincinnati, Kimberly Kelley.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore