Sport

Atletico Madrid afër transferimit të 18-vjeçarit Matias Arezo


Atletico Madrid po kërkon 18-vjeçarin Matias Arezo, që të nënshkruajë me të riun në vitin 2022, sipas gazetës uruguaiane Ovacion.

Arezo ka shënuar 12 gola në 16 ndeshje për River Plate Montevideo këtë sezon, dhe ai po ashtu ishte i lidhur me një kalim në Atletico vitin e kaluar pas një sezone shumë të mirë..

Ovacion raporton se klubi i LaLiga mund ta sjellë Arezo-n gjatë afatit kalimtar të janarit para se ta dërgojë atë në huazim për pjesën e dytë të sezonit 2021-22.

Atletico ka një rekord të suksesshëm në kërkimin e talenteve të rinj të Amerikës së Jugut, duke u kthyer në ardhjen e Sergio Aguero në vitin 2006.

 

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore