Lajme

Asnjë person i infektuar me COVID-19 brenda 24-orëve në Kosovë


Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK), ka raportuar se brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i ri pozitiv me COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 469 testime, ndërsa shifra 0 është shënuar edhe sa i përket rasteve të vdekjes nga ky virus.

Po ashtu janë shëruar 28 persona, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 225.134.

Ndërsa numri i rasteve aktive me Coronavirus ka rënë në 75.

Të shtunën, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka raportuar se brenda 24 orëve, janë regjistruar 6 raste të reja me COVID-19.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore