Përballje

Arsenal dhe Tottenham eliminohen nga EFL Cup


Ndeshjet e EFL Cup ishin interesante dhe me befasi.

Dueli mes Arsenal dhe Brighton përfundoi me fitoren e këtyre të fundit me rezultat 1:3.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e zjarrtë, e cila përfundoi me rezultat 1:1.

Golin e parë e shënoi Arsenal-i, me anë të Nketiah-s, në minutën e 20-të.

Por, pas vetëm shtatë minutash, një ish lojtar i Arsenal, Danny Welbeck, barazoi rezultatin për Brighton nga penalltia.

Në pjesën e dytë, në minutën e 58-të, Mitoma shënoi për epërsinë e Brighton.

Në minutën e 71-të, Lamptey shënoi për epërsinë e dyfishtë të Brighton.

Në anën tjetër, Tottenham janë mposhtur nga Nottingham Forest.

Dueli ishte i baraspeshuar, ku pjesa e parë përfundoi pa gola.

Në pjesën e dytë, në minutën e 50-të, Renan Lodi shënoi për epërsinë e Nottingham.

Pas vetëm shtatë minutash, Jesse Lingard shënoi për të dyfishuar epërsinë.

Ndeshjet e tjera përfunduan kështu:

Southampton 1:1 Sheffield Wed

West Ham 2:2 Blackburn

Wolves 1:0 Leeds

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore