• Arifi për Albanian Post: Kurti është përçarës dhe mashtrues i paparë, duhet ta ndalojmë

    Si “mashtrues” dhe “përçarës” e ka akuzuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, kryetari i Preshevës, Shqipërim Arifi, në një intervistë për Albanian Post, teksa ka theksuar se me 1.2 milionë eurot që Qeveria e Kosovës ka ndarë gjatë vitit 2022 për Luginën “janë blerë votat” për zgjedhjet e jashtëzakonshme që u mbajtën më 17 dhjetor […]...

Të fundit nga Politikë