Film

Ariana Grande thotë se xhirimi i filmit “Wicked” ishte “transformues”


Duket sikur përvoja e artistes Ariana Grandes në xhirimet e filmit të ardhshëm “Wicked” ishte mjaft e mrekullueshme.

Kështu të paktën theksoi Grande gjatë paraqitjes së saj në tepihun e kuq të Met Galas, ku foli për Vogue, transmeton AlbanianPost.

“Ishte thjesht përvoja më e jashtëzakonshme, transformuese dhe më e bukur që kam pasur ndonjëherë në jetën time”, tha Grande në tapetin e kuq të Met Galas.

“Unë e dua projektin shumë më shumë tani se kurrë, dhe e kam dashur atë që kur isha 10 vjeçe”, shtoi ai.

Grande po portretizon Glindën në filmin e shumëpritur së bashku me Elphaba të aktores Cynthia Erivo.

Ata i bashkohen një trashëgimie mbresëlënëse të aktorëve që kanë portretizuar rolet duke përfshirë Idina Menzel, Michelle Williams dhe Kristin Chenoweth.

Ajo shtoi se puna me Erivo-n “dhe njohja dhe dashuria me të ka ndryshuar edhe jetën e saj”.

Grande e përshkroi përvojën si “të lumtur dhe vërtet, vërtet të veçantë” dhe ngacmoi se shikuesit “do të shohin diçka të vogël shumë shpejt”.

Një trailer me pamje të parë u publikua në shkurt gjatë Super Bowl.

Grande kishte veshur një fustan rozë të lehtë nga stilisti Jonathan Anderson në eventin e mbushur me yje.

Ariana tha se “i pëlqente lidhja e opalescencës së nuancave të vogla rozë dhe jeshile”, sepse ato janë ngjyrat e nënshkrimit të “Wicked”.

Filmi me dy pjesë “Wicked” është një përshtatje kinematografike e muzikalit të famshëm të Broadway-it, i cili është një prequel i “Magjistarit të Ozit”.

Ai tregon një version alternativ të ngjarjeve në Oz para mbërritjes së Dorothy-t dhe eksploron historinë se si Elphaba bëhet Shtriga e Ligë e Perëndimit ndërsa ajo lundron duke u përshtatur nga Magjistari.

Jeff Goldblum, fituesja e “Oscars”, Michelle Yeoh, Jonathan Bailey dhe Bowen Yang gjithashtu luajnë në film.

“Wicked: Part 1” do të dalë në kinema më 27 nëntor, kurse “Wicked: Part 2” do të pasojë në fund të 2025.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore