Sport

Ardian Ismajli transferohet tek Empoli


Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Ardian Ismajli, është transferuar te skuadra e posa ngjitur në ligën e parë italiane, Empoli.

Ismajli u transferua nga Spezia, me të cilët luajti sezonin e kaluar, ku u transferua nga skuadra kroate, Hajduk Split, për shumën e 2.2 milionë eurove.

Detajet e transferimit ende nuk janë bërë të ditur, me mbrojtësin shqiptar që karrierën do ta vazhdojë në Serie A, por në klub të ndryshëm.

Në sezonin e kaluar mbrojtësi 24-vjeçar shkëlqeu me Spezian, duke qenë titullar në formacion në shumicën e ndeshjeve.

Kujtojmë që futbollisti nga Podujeva, karrierën e filloi te skuadra e 2 Korrikut, pastaj kaloi te Prishtina, para se të transferohej në Kroaci.

Te Empoli, Ismajli do t’i ketë shokë skuadre edhe dy futbollistë tjerë shqiptar, Nedim Bajramin dhe Kristjan Asllanin.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore