Kosova

AP VOX: A duhet të shkarkohet Gërvalla për shkak të shpërfilljes së UÇK-së në ditën e çlirimit?


Zëvendëskryeministrja njëherit Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, në urimin e saj për Ditën e Çlirimit të Kosovës nga okupatori serb ka falënderuar vetëm NATO-n dhe KFOR-in.

As një fjalë për UÇK-në.

Mendimet e qytetarëve në sheshet e Prishtinës janë të ndryshme, kur u pyetën nëse ky veprim i saj ishte i arsyeshëm apo jo?

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore