• Euro 2020, Anglia dhe Danimarka, përballja e dy mbretërive në fakte dhe statistika

    Anglia dhe Danimarka do të përballen në ndeshjen e fundit gjysmëfinale në Euro 2020 në stadiumin “Wembley” të Londrës. Tre Luanët kanë shansin e artë për të shkuar për të parën herë në historinë e tyre në një finale Euro. Në krahun tjetër, danezët kanë arritur një herë më parë të shkojnë në finale dhe […]

Të fundit nga Sport

  • Portugalia kualifikohet në çerekfinale të “EURO 2024”

  • Franca e mposht Belgjikën, kualifikohet në çerekfinale të “EURO 2024”

  • Supergol i Rumanisë ndaj Ukrainës

  • Davis nokauton Martinin – mbron titullin e kampionit të botës

  • Më shumë

Më të shikuarat