Sport

Ancelotti dëshiron transferimin e Kane për të ndihmuar Benzema-n


Carlo Ancelotti dëshiron që Real Madrid të nënshkruajë me Harry Kane këtë verë, raporton Diario AS në raportin e saj të parë të shtunën, duke e parë atë si “numrin 9 ideal për të plotësuar Benzema-n”.

Madridi aktualisht po peshon opsionet e tyre në qendërsulmues, me një njohje që Benzema, 35 vjeç, ka nevojë për më shumë mbështetje pas një sezoni të goditur nga dëmtimet.

Sipas AS, klubi i LaLigës është i përçarë mes zgjedhjes së një opsioni “me kosto të ulët” ose një alternativë më të profilit të lartë, dhe kapiteni i Tottenham Kane, kontrata e të cilit skadon verën e ardhshme, do të ishte zgjedhja e Ancelottit në kampin e fundit.

Cadena SER raportoi këtë javë se Madridi mund të kërkojë të përfshijë Eden Hazard në një marrëveshje për Kane, në përpjekje për të ulur kostot e përfshira.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore