Sport

Al Nassr i vihet pas portierit të Manchester United


Portieri i Man United, David de Gea ka një ofertë fitimprurëse për t’u bashkuar me Al Nassr në Arabinë Saudite, thotë The Sun.

Dea Gea, 32 vjeç, tani është një agjent i lirë, por është ende në bisedime për një kontratë të re në Old Trafford.

Menaxheri Erik ten Hag ka thënë publikisht se dëshiron që spanjolli të qëndrojë, megjithëse klubi ka qenë i prirur të ulë pagën e tij javore prej rreth 375,000 £ në javë.

United kishte opsionin për të zgjatur marrëveshjen e De Geas me një vit deri në vitin 2024, por vendosi të mos aktivizonte klauzolën.

Një lëvizje te Al Nassr do ta shihte portierin të ribashkohej me ish-shokun e skuadrës Cristiano Ronaldo.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore