Film

Aktori Chris Pratt bëhet zëri i Mario-s në filmin ‘Super Mario Bros’


Aktori i “Kujdestarëve të Galaxy” do të mbulojë zërin e Mario-s, hidrauliku italian i cili ndryshoi botën e video-lojërave  me publikimin e “Super Mario Bros.

“36 vjet më parë, Nintendo njoftoi në Twitter të enjten.

Në film do të luhet gjithashtu ylli i “Mbretëreshës së Gambit” nga Anya Taylor-Joy si Peach, “Gjithmonë me diell në Filadelfia” në ditën e Charlie si vëllai i Mario Luigi, dhe Jack Black si zuzar Bowser.

Asnjë nga aktorët nuk është italian, diçka që ka ndezur debat të ashpër dhe shaka të panumërta në mediat sociale.

në një video të postuar në Instagram, Pratt tha se kishte “punuar shumë” në zërin e personazhit.

Pratt gjithashtu reflektoi se roli ishte një ëndërr e realizuar, duke thënë se ai shpesh luante lojën arcade si fëmijë.

Filmi i animuar, i ngacmuar në 2017, do të dalë në kinema në Amerikën e Veriut në Dhjetor 2022, tha Nintendo.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore