Film

Aktori Billy Miller vdes në moshën 43-vjeçe pas luftës me depresion


Ylli i telenovelave, fitues i çmimit “Emmy”, Billy Miller ka vdekur pas një lufte të gjatë me depresionin.

Aktori – më i njohur për rolet e tij në “The Young and the Restless” dhe “General Hospital” – vdiq të premten e 15 shtatorit, në Austin të Teksasit, sipas përfaqësuesit të tij dhe ai ishte 43 vjeç.

Shkaku i vdekjes ende nuk është zbuluar, shkruan TMZ, transmeton AlbanianPost.

Miller mori rolin e tij të parë të dukshëm televiziv si Richie Novak në “All My Children” të ABC-së në vitin 2007.

Një vit më vonë, ai u shfaq në rolin e Billy Abbott në “The Young and the Restless”.

Ai fitoi tre çmime “Emmy Daytime” për performancën e tij në telenovelën CBS, në të cilën luajti nga viti 2008 deri në 2014.

Këto fitore përfshinin dy trofe për aktorin e shquar dytësor në një serial dramë dhe një për aktorin kryesor të shquar në një serial dramë.

Miller u kthye në ABC në vitin 2014 për të luajtur si Drew Cain në “General Hospital”. Ai ishte një serial i rregullt në shfaqje deri në vitin 2019.

Projektet e tij të tjera të aktrimit përfshijnë rolet në “Suits”, “Ray Donovan”, “Truth Be Told”, “NCIS”, “The Rookie” dhe filmin e nominuar për Oscar në vitin 2015 “American Sniper”.

Miller ka lënë pas nënën e tij, Patricia, motrën Megan, kunatin Ronnie, nipin Grayson dhe mbesën, Charley.

Ai gjithashtu lë pas “shumë miq dhe kolegë të cilëve do t’u mungojë personaliteti i tij i ngrohtë, shpirti bujar dhe dashamirësia e vërtetë”, sipas menaxhmentit të tij.

Shërbimet përkujtimore janë në pritje në këtë kohë, por donacionet mund t’i bëhen Spitalit të Ritit Skocez të Teksasit për Fëmijët.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore