Lajme

Aksident tragjik në Itali, 5 të rinj humbin jetën pasi përplasen me autobusin


Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali natën e 22 janarit, ku pesë të rinj të moshave nga 17 deri në 22 vjeç, kanë humbur jetën pasi mjeti i tyre u përplas me një autobus në mënyrë fatale, në rrugën provinciale 45 të komunës Rezzato, në Brescia.

Katër djemtë dhe një vajzë të cilët ishin në mjetin e vogël, nuk mundën t’i shpëtonin impaktit fatal me autobusin.

Për zjarrëfikësit dhe ekipet e shpëtimit, kishte veç një punë për të bërë: Nxjerrja e trupave nga vetura.

Një pjesë me origjinë të huaj, por të pestë banues në Valsabbia, të rinjtë u impaktuan kokë më kokë me autobusin, i cili vinte në drejtim të kundërt me ta.

Dennis Guerra, Sabbio Chiese, El Harram Imad, Natiq Imad dhe Irene Sala, nuk ia dolën.

Dëshmitarët sakaq, e kanë përshkruar si një “skenë apokaliptike” aksidentin.

Vetë shoferi i autobusit, tha se ishte e pamundur të shmangte përplasjen.

Vetë vetura nga ana tjetër, është copëtuar e tëra dhe duket sikur sapo ka dalë nga një skenë lufte. Të afërmit e viktimave kanë mbërritur po ashtu në vendngjarje dhe e kanë dëshmuar tmerrin me sy.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore